Jak jsem se hlásila na vysokou

22. března 2016 v 7:00 | Karolína Kadl |  Daily
Ahoj!
Určitě jste si říkali, že je to tu mrtvý! Ale tadadáá. Já žiju! :3

Začala bych tím, že svět dospělých je pěkně na prd. A čím delší dobu v tom jsem, tím víc si za tím názorem stojím. Kam se podělo moje 5 leté já, které si hrálo venku a jeho starost byla.. nebyla?

Letos maturuju *aplaus*, doufejme, že se povede:D no.. přejdeme k věci. Jelikož jsem na gymplu (kdo by to řekl), i po maturitě jsem totální nicka (fuj na gymply). Proto jsem si hledala nějakou supr vejšku. Neskutečná bída, nikde nic... pro mě. A když už se mi něco jakože jó líbilo, tak přijímačky by u mě asi neprošly:D
Rozhodla jsem se tedy jednoduše. Pro vejšku v mým městě, aby to nebylo alespoň tak finančně v háji.


Přihlášky se měly posílat do 31.3.2016, a tak jsem si řekla, že je pošlu co nejdřív, aby věděli, že mám zájem a nenechávám to na poslední chvíli. Poslala jsem elektronický přihlášky 14.2. Ale kdo by tušil, že elektronicky to nestačí, že? Měla jsem ještě vytisknout 4 papíry a poslat. Poštou! (né, já je nemohla donýst. Prostě to muselo jít poštou-_-). Mezi nimi byl jeden papír, kam jsem měla vyplnit svoje známky+průměry a potvrzení od lékaře (k tomu se ještě vrátim později).
Co se stalo pak? Odkládání... Poplatek jsem tedy zaplatila až o 15 dní později, protože jsem vlastně měla čas. Nojo.. ale kdo nemyslel na tištěný přihlášky? Neodpovídejte. Jednoho únavného dne jsem tedy zašla do papírnictví, že si koupím obálky. Vzala jsem celkem malinkatý, že přihlášky prostě trapácky přehnu. *slap*
Druhý den jsem chtěla jít za učitelkou se svými vyplněnými cáry papíru, aby mi to jenom podepsala. Nezapomněla jsem je náhodou doma? Zase neodpovídejte.. Čirou náhodou další den učitelka nebyla ve škole. Proč ne že jo. Přihlášky jsem tedy vzala s sebou do školy až dalšího dne. Zjistila jsem ale, že učitelku k tomu vůbec nepotřebuju, že můžu rovnou zajít za zástupcem, za kterým bych musela i tak. Nepotěšilo mě to, čekala jsem na třídní už den předtím. No nic.
Zástupce mi řekl, že mě uškrtí, protože sem něco neproškrtla (nojo, nevyplňuju přhlášky na vejšku každej den). Hezky mi to podepsal a já se stačila zeptat na záležitost s obálkami. Samozřejmě je blbost to přehýbat jednou, natož dvakrát.

Další den jsem navštívila poštu, protože přecejenom všechno je na váhu a nevěděla jsem, jakou cenu bude známka mít. A protože moje koupený obálky byly moc titěrný, potřebovala jsem ještě obálky. Ale ty normální jim došly (proč mě to nepřekvapuje?). A tak jsem si musela vzít nějaký víc spešl. Můj přítel si vzal rovnou také jedny. Ale bohužel, já mu vzala ty poslední míň spešl, a proto si musel vzít ty víc spešl a taky dražší :P. Prý neshoří a nepromoknou (taky by vás napadlo to otestovat?). Jdeme dál..

Poslala jsem si konečně přihlášky před 3 dny a neskutečně se mi ulevilo. Dneska jsem však zjistila, že průměry se měly psát s dvojmístným desetinným číslem. Já psala samozřejmě jedno, protože psát tam 2,00 se mi moc nechtělo. A potvrzení od doktora? Co když jsem ho měla vyplnit? Psali tam, že studijní oddělení to upřesní. Ale kdy? To fakt netušim do teď. Začala jsem docela panikařit. Přecejenom zbývá 10 dní. Přihlášky ale dnes byly přijaty, tak zřejmě všechno ok a průměry snad nevadí.

Závěrem bych chtěla říct, že už nikdy nechci vyplňovat kraviny, kde ani nenapíšou, co přesně po mě chtěj. :)))))
Hezký zbytek dne^^ 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 9. dubna 2016 v 14:38 | Reagovat

Ať žije byrokracie- jo, to mě čeká příští rok, už když jsem si dávala přihlášky na střední školu, byl to docela hardcore. Tak snad to bude v pořádku, přeji hodně štěstí s maturou a přijímačkami ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama