Obětovat neznamená být obětí

26. října 2015 v 19:45 | Karolína Kadl |  Daily
Ahoj! ..po miliardě let :D

Nevím, kde začít. Poslední dobou Od posledního článku se v mém životě hodně událo. Myslela jsem, že když nebudu psát sem, budu si zapisovat alespoň do deníku. HAHAHAHAHAHAHAHA

V září začaly tréninky florbalu. Konečně jsem si udělala licenci (nejnižší..hned, co jsem jí dostala, mi došlo, že vlastně na sebe nejsem pyšná, že chci víc:D no nic..) ale jsem oficiálně trenér.^^

Ale jak se dalo čekat, opět se můj život točí okolo florbalu a mých svěřenců. Trénuju přípravku (děti do 9 let) společně s dvěma dalšími trenéry. A trénuju taky starší žáky (13-14let) s dalším trenérem a asistentem (asistentovi je to trochu jedno a trenéra bych nazvala spíš vedoucím. Jako vedoucí je super, jako trenér škoda slov).
Nevěřila jsem, že bych si někdy troufla trénovat takovýhle puberťáky, ale hleď!:D Je to super. Žere mi to neskutečně moc času. Trénuju je jen jednou týdně, ale pořád mám potřebu něco vylepšovat a tak. Momentálně se snažím zařídit nějaké to přátelské utkání. (Nerada telefonuju, jsem z toho nervózní..smůlička, když mám jenom tel.číslo:D) Myslím, že si zaslouží víc péče. Je to "nejhorší" skupina starších žáků, ale nehrajou vůbec špatně. Jenže jejich sebevědomí je občas na bodě mrazu, což jim rozhodně neprospívá. Miluju je. Miluju, když vidím ten jejich zápal.

Člověk si řekne:"ježiš, vždyť seš na hale jenom 3x týdně", ale kde je ten čas, co vymýšlím tréninky, čerpám novou inspiraci a přemýšlím, co by se dalo vylepšit a na čem zamakat?

Nedávno mi bylo nabídnuto, jestli bych nechtěla zaskočit za trenéra u mladších žáků na zápas. Přemýšlela jsem nad tím a nakonec jsem zvolila časovou vytíženost a šla tedy s žáčkama na zápas. Spoustu z nich jsem znala. Chtěli, abych stála s nima na střídačce právě já, tak jsem si je vzala. Neskutečně šikovní byli, udělali mi radost. Navíc jsem po dlouhé době spatřila svoje oblíbence z dřívějších let.
Co bylo fajn dál? Když chtěli, abych je trénovala normálně. Když jsem pak dávala zpáteční info trenérovi, dodala jsem, že by mi vůbec nevadilo někdy jet znovu. On byl rád a napsal, že mě milují. No nepotěší to?


Těmhle florbalovým dětem jsem obětovala svůj život. Můj život se totiž skládá jen z několika částí. FlorbalXškolaXkamarádi.
Na kamarády tolik času nemám, a tak si držím okruh nejbližších přátel. Takoví ti kamarádi, které vidíte klidně jednou za měsíc a cítíte, že se mezi vámi nic nezměnilo.
Florbal mi sebral tolik času, občas je to psychicky na umření. Mám málo blízkých kamarádů, jsem vztahově nezkušená (protože vztahy potřebujou taky nějakou časovou investici) a finančně je to špatný. Ale víte co? Já ničeho nelituju. Miluju svůj život, i když to má spoustu nevýhod. Ale trénovat děti a předávat jim vášeň pro florbal je super. Vědět, že jsou rády, že je trénuju zrovna já a že by mě chtělo víc kategorií je pocit k nezaplacení.. strašně si toho vážím. Jsem hrdá na to, že svoje svěřence můžu trénovat zrovna já, že zrovna já je něco naučím a že díky mému trénování se na tréninky těší. Jsem pyšná, že zrovna já jsem jejich trenér! ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 26. října 2015 v 19:53 | Reagovat

Dáš prosím "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

2 svet-helgy svet-helgy | 23. listopadu 2015 v 22:51 | Reagovat

moc se mi líbí, když to má někdo srovnané v hlavě, to z toho článku čiší, gratulace, tohle jen tak nikdo nemá ani v 50 letech! :-)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. ledna 2016 v 16:04 | Reagovat

Je dobře, že máš pro to takový zápal a neděláš to jenom pro peníze, kéž by vás takových ve sportu bylo víc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama