Létající máslo (butterfly)

1. srpna 2015 v 10:01 | Karolína Kadl |  život je krátký
Ahoj!
Řekla jsem si, že zase vyberu život nějakého tvorečka, tentokrát to padlo na motýla (nikdy nevíte, jak zbarvenými křídly vás ohromí^^). Ale co nechápu, proč si vybírám zvířátka, která nemají jasně danou délku života.:D achjo..


Motýli žijí různě dlouhou dobu, nejdéle žijí právě ti přezimující, protože polovinu svého života jsou strnulí v úkrytech. (Nedivím se jim, kdo by chtěl lítat v té zimě co?)
Ale co ti zbylí? No, nevím, jestli je to dobrá nebo špatná zpráva (na hmyz je to vcelku slušné), ale nedožijou se více než 1 roku. (u nás se nejdéle dožívá žluťásek řešetlákový^^)

Co mě vcelku zneklidňuje (mám fobii z housenek)... Může mi někdo říct, proč se některé housenky vyvíjejí až 7 let? 7?! 7?! Jo! 7 let! :( Opravdu mě to netěší. Radši bych, aby takhle dlouho žil motýl.
Tyhle dlouhověké housenky jsou většinou ty severské nebo také housenky z Aljašky (zase musí strnout, ha:D)

Poslední věcí je, že pokud se motýl vylíhne a nejí, umírá již pátý den. (vždycky říkám, že je jídlo důležité-_-) Pokud jí, může se dožít 6 týdnů (což má do 1 roku ještě hodně daleko).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. srpna 2015 v 14:21 | Reagovat

Když se to doslova přeloží z angličtiny je to docela legrace. Kde se to jen vzalo, že... ;)
Když jsou některé druhy housenkami tak dlouho... já bych jim to přála, mají aspoň pořádně dlouhé dětství a dlouhodobých starostí si jako dospělí tolik neužijí.
S tím motýlím umíráním bez jídla, to by se mělo ukázat všem ANA bloggerkám. Možná jim psát, že pokud nebudou jíst, skončí jako motýlci... :-D

2 Karolína Kadl Karolína Kadl | Web | 1. srpna 2015 v 20:01 | Reagovat

[1]: miluju tvoje myšlení!:D bezstarostnost dětiček-housenek, a ten poslední nápad je úplně super!:D ale to by je museli motýlci zajímat, aby to bylo aspon účinný:(:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama